Zařízení pro leptání fasety desek ve sloupečku

40330

Zařízení je určeno pro leptání fasety polovodičových desek (do průměru 4“) směsí kyseliny dusičné, fluorovodíkové a octové. Desky jsou po procesu leptání oplachovány v trojité protiproudné kaskádě s demineralizovanou vodou a sušeny ofukem vzduchu pomocí plochých trysek.

Leptací vana je plněna směsí kyseliny dusičné, fluorovodikové a octové v nastavitelném poměru. Je vyrobena z materiálu PVDF. Vana je uzavírací pomocí automatického víka.

Zařízení je vybaveno manipulátorem, který umožňuje poloautomatický provoz. Je umístěn v prostoru leptáni, odděleném od prostoru obsluhy průhlednými kryty a posuvnými dveřmi. Pomocí manipulátoru je zajištěn pohyb stahovacího přípravku s deskami v horizontálním a vertikálním směru. Po ponoření připravku s deskami do chemické lázně je pomocí pneumatického válce vykonáván vertikální pohyb ramene pro lepší omývání, doplněný o řízené rázy pro odstranění povrchových bublin. Při manipulaci stahovacího přípravku z oplachové vany do leptací vany je povrch háku ofouknut tlakovým vzduchem čtveřicí trysek.

(Zařízení pracuje v ČR pro švýcarského zákazníka.)